Yayın Tarihi: 04.09.2023 14:01

Başvuru için tıklayınız.

Enerji Yöneticisi eğitimi için başvuru şartları 

Enerji yöneticisi eğitimlerine mühendislik ve mimarlık alanında veya teknik eğitim fakültelerinin makine, elektrik, mekatronik veya elektrik-elektronik bölümlerinde lisans düzeyinde eğitim almış kişiler kabul edilir.

 

Eğitim Süresi: 1. modül ve 2. modül toplam 80 ders saatidir. (Çevrimiçi ve/veya yüz yüze)

 

Sanayi/Bina Etüt-Proje eğitimleri için başvuru şartları

Etüt-Proje eğitimlerine mühendislik alanında en az lisans düzeyinde eğitim almış kişiler kabul edilir.

 

Eğitim Süresi: 1. modül, 2. modül (çevrimiçi ve/veya yüz yüze) ve 3. modül (uygulama) toplam 120 ders saati 

Etüt ve VAP çalışması ödev süresi: 6 ay + 6 ay

 

Enerji Yöneticisi Sertifikası 

1. Modül ve 2. Modül eğitiminin toplam yüzde sekseni kadar devam yükümlülüğünü yerine getirenler Başkanlık tarafından her yıl NİSAN ve EKİM aylarında gerçekleştirilen merkezi sınava katılarak 70 puan ve üzeri alanlar başarılı olurlar ve Sertifika almaya hak kazanırlar.

 

Sanayi/Bina Etüt-Proje Sertifikası

1. Modül, 2. Modül ve 3. Modül eğitimlerinin veya sadece 3 Modül eğitiminin toplam yüzde sekseni kadar devam yükümlülüğünü yerine getirerek verilen 6 + 6 ay süre zarfında etüt ve VAP çalışması ödevinden başarılı olanlar Başkanlık tarafından her yıl NİSAN ve EKİM aylarında gerçekleştirilen merkezi sınava katılarak 70 puan ve üzeri not alanlar başarılı olurlar ve Sertifika almaya hak kazanırlar. Ayrıca 1. Modül, 2. Modül ve 3. Modül eğitim ve sınav sürecini başarılı sonuçlandıranlar hem Etüt-Proje hem de Enerji Yöneticisi Sertifikası almaya hak kazanırlar. 

 

 “Girdiği ilk sınavda başarılı olamayanlara, en fazla bir kez daha sınava girme hakkı tanınır. İkinci kez girdiği sınavda da başarılı olamayanlar eğitim tekrarı yapar.” 

 

Eğitim Ücreti

1. Modül (Uzaktan Eğitim) ve 2. Modül (Yüzyüze Eğitim) için toplam 12000 ₺ (KDV Dahil)

Not: 2. Modül Eğitimleri Yüzyüze gerçeleştirilecek olup eğitimler, Ankara'da T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı'nın Enerji Verimliliği Laboraturarı'nda gerçekleştirilecektir.

 

Hesap Bilgileri

 

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü

Vergi Dairesi: Davraz Vergi Dairesi

Vergi Numarası: 466 141 0399

Banka Hesap Bilgileri: HALKBANK TR04 0001 2001 3390 0044 0000 01